\

Zawartość projektu budowlanego

Prawo Budowlane przewiduje, że projekt budowlany stanowi podstawę do wydania Decyzji o pozwoleniu na budowę
– projekt zagospodarowania działki sporządzony na aktualnej mapie
– projekt architektoniczno-budowlany (z przystosowanymi fundamentami i posadowieniem do miejscowych warunków gruntowych)
– stosownie do potrzeb oświadczenia właściwych jednostek organizacyjnych o zapewnieniu i warunkach przyłączenia do sieci
Dodać należy, że projekt chroniony jest Ustawa o Prawie Autorskim z 1994 roku – Dziennik Ustaw nr 24, poz.83

Projekt architektoniczno-budowlny stanowi podstawę budowy domu. W Polsce istnieje mnóstwo firm zajmujących się projektowaniem domów. W bazie projektów można znaleźć wiele ciekawych propozycji. Standardowo projekt domu zawiera. Rzut z góry każdego piętra z osobna, który przedstawia nam przekrój poszczególnych pięter domu wraz z wymiarami widziany. Projekt zawiera także zdjęcia z poszczególnymi częściami domu. Ogóllnie można przyjąć, że projekt powinien zawierać:

  • opracowanie architektoniczne (opis i rysunki)
  • opracowanie konstrukcyjne (opis, wyciąg z obliczeń, wybrane detale, zestawienie więźby dachowej)
  • projekt wewnętrznych instalacji sanitarnych (wodnej, kanalizacyjnej, gazowej, grzewczej)
  • projekt wewnętrznych instalacji elektrycznych
  • zgodę na dokonywanie zmian w projekcie wg życzenia klienta

Wybierając projekt oprócz rysunku należy zapoznać się ze szczegółowym opisem, który zawiera informacje o rozmieszczeniu i rodzajach pomieszczeń oraz opis technologiczny, czyli informacje na temat rodzajów materiałów poszczególnych elementów domu, które przewiduje się w projekcie.

Istnieje możliwość dostosowania projektu do własnych potrzeb. W tej sytuacji firma sprzedająca projekt powinna wystawić pisemną zgodę na zmiany i wprowadzić je do projektu. Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że nie wszystko można zmienić. Należy pamiętać, że wszelkie zmiany adaptacyjne muszą być wykonane przez osobę posiadającą wymagane przepisami uprawnienia budowlane.

Chcąc dostosować projekt do potrzeb użytkowników istnieje możliwość dostosowania projektu do własnych potrzeb. W tej sytuacji firma sprzedająca projekt powinna wystawić pisemną zgodę na zmiany i wprowadzić je do projektu. Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że nie wszystko można zmienić. Należy pamiętać, że wszelkie zmiany adaptacyjne muszą być wykonane przez osobę posiadającą wymagane przepisami uprawnienia budowlane.


Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/fzf/public_html/423.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 364

Fatal error: Uncaught Exception: Cache directory not writable. Comet Cache needs this directory please: `/home/fzf/public_html/423.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache/http/www-xn--usugibudowlane-hnc-waw-pl`. Set permissions to `755` or higher; `777` might be needed in some cases. in /home/fzf/public_html/423.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:367 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/fzf/public_html/423.pl/wp-includes/functions.php(3743): ob_end_flush() #2 /home/fzf/public_html/423.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/fzf/public_html/423.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/fzf/public_html/423.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/fzf/public_html/423.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /home/fzf/public_html/423.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 367