\

Korzystny kredyt budowlany

Gdy podejmujemy decyzję o budowie domu najistotniejszą sprawą jest analiza swoich możliwości finansowych. Większości z nas nie stać na wyłożenie kwoty, która potrzebna jest na sfinansowanie całości budowy. Nie oznacza to jednak, że w podobnej sytuacji musimy zrezygnować z marzeń o posiadaniu własnego domu. We współczesnym świecie ludzie coraz częściej decydują się na zaciągnięcie kredytu. Popularność kredytów ostatnio aż tak wzrosła, że nie odstrasza nas nawet wizja zadłużenia się na kilkadziesiąt lat, czyli właściwie dożywotnie.

Najpopularniejszą formą kredytu, który zaciągamy pod budowę jest kredyt budowlany, którego zaletą jest fakt, że przez okres budowy spłacamy jedynie odsetki, a po jego zakończeniu dopiero sam kredyt. Kredyt najczęściej wypłacany jest w transzach. Po zakończeniu pierwszego etapu budowy otrzymujemy kapitał na drugi itd. Oczywiście przed wypłaceniem kolejnej transzy bank zażądać może przedstawienia faktury za wykonawstwo poprzedniego etapu budowy. Dlatego należy rzetelnie wywiązywać się z umowy kredytowej z bankiem i z rozsądkiem inwestować w materiały.

Aby uzyskać kredyt budowlany należy spełniać następujące warunki:

– przedstawić tytuł prawny do działki

– przedstawić pozwolenie na budowę

– dokumentacje techniczną budynku

– bieżącą wycenę nieruchomości

– harmonogram robót budowlanych

Bank oczywiście może zażądać dodatkowych dokumentów, niż wyżej wymienione i musimy się z tym liczyć. Czym bardziej zaawansowany etap budowy tym większe masz szanse na otrzymanie kredytu budowlanego. Jeżeli Twój dom jest na etapie stanu surowego zamkniętego istnieje możliwość zaciągnięcia kredytu hipotecznego. Kredyt hipoteczny jest obecnie najprostrzym sposobem na uzyskanie pieniędzy na budowę lub remont domu czy mieszkania i jest on chętniej udzielany przez banki. Pamiętajmy jednak, że kredyt to poważna decyzja finansowa, której skutki odczuwać będziemy przez wiele lat.


Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/fzf/public_html/423.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 364

Fatal error: Uncaught Exception: Cache directory not writable. Comet Cache needs this directory please: `/home/fzf/public_html/423.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache/http/www-xn--usugibudowlane-hnc-waw-pl`. Set permissions to `755` or higher; `777` might be needed in some cases. in /home/fzf/public_html/423.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:367 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/fzf/public_html/423.pl/wp-includes/functions.php(3743): ob_end_flush() #2 /home/fzf/public_html/423.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/fzf/public_html/423.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/fzf/public_html/423.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/fzf/public_html/423.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /home/fzf/public_html/423.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 367